Wydziałowa Akcja Oddawania Krwi

26 kwietnia (środa) 2017
godz. 10:00 -14.00
s. 0/9 i 0/10 (nowy budynek)

Szanowny Krwiodawco, po oddaniu krwi otrzymasz:

  • zaświadczenie celem usprawiedliwienia nieobecności w miejscu pracy/nauki
  • 8 czekolad (wartość kaloryczna 4.500 kilokalorii)
  • zaświadczenie uprawniające do otrzymania 30 dniowego biletu (poproś w Rejestracji o wydanie takiego zaświadczenia a następnie udaj się do Punktu Sprzedaży Biletów ZTM na ul. Głowackiego 4 w Kielcach.
  • w RCKiK po trzech dniach od oddania krwi, bezpłatne wyniki badań: morfologii krwi (1 raz w roku), markerów wirusów HBV, HCV, HIV, testu kiłowego, grupy krwi w układzie ABO i czynnika Rh oraz Legitymację Honorowego Dawcy Krwi potwierdzającą oddanie krwi
  • zaświadczenie do Urzędu Skarbowego celem odliczenia rocznej darowizny oddanej krwi od podstawy opodatkowaniu

Wszyscy studenci, którzy oddadzą krew wezmą udział w losowaniu atrakcyjnych nagród!

Do udziału w akcji zachęcają:

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Ośrodek Dawców Szpiku www.rckik-kielce.com.pl
Studenckie Koło Wolontariatu działające na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu
Studencki Klub Honorowych Dawców Krwi
IFMSA Poland Oddział Kielce

Wojewódzki Szpital Zespolony – szatnia

Uwaga Studenci !

Instytut Pielęgniarstwa i Położnictwa informuję, że dla studentów odbywających praktykę zawodowa oraz zajęcia praktyczne w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przydzielona została szatnia w Świętokrzyskim Centrum Kardiologii  na parterze, szatnia jest bezpłatna.

INFORMACJA DLA STUDENTÓW KIERUNKU RATOWNICTWO MEDYCZNE STUDIA I STOPNIA STACJONARNE II ROK

Spotkanie organizacyjne dotyczące praktyk zawodowych odbędzie się w dniu 08.05.2017. (poniedziałek) o godzinie 11.30. w sali nr 101.

Proszę o przyniesienie dokumentów potwierdzających: ubezpieczenie OC i NNW, szczepienie przeciw WZW typu B, aktualną książeczkę do celów sanitarno-epidemiologicznych. Studenci, którzy nie przedstawią wymaganych dokumentów, nie będą dopuszczeni do odbywania praktyki.

Obecność studentów obowiązkowa.

Opiekun praktyk
Aleksandra Słopiecka

INFORMACJA DLA STUDENTÓW KIERUNKU ZDROWIE PUBLICZNE STUDIA II STOPNIA STACJONARNE II ROK

Spotkanie organizacyjne dotyczące praktyk zawodowych odbędzie się w dniu 27.05.2017. (czwartek) o godzinie 14.00. w sali nr 1/7.

Proszę o przyniesienie dokumentów potwierdzających: ubezpieczenie OC i NNW, szczepienie przeciw WZW typu B, aktualną książeczkę do celów sanitarno-epidemiologicznych. Studenci, którzy nie przedstawią wymaganych dokumentów, nie będą dopuszczeni do odbywania praktyki.

Obecność studentów obowiązkowa.

Opiekun praktyk
Aleksandra Słopiecka

Dzień Otwarty Kierunku Lekarskiego

Maturzystów zainteresowanych studiami medycznymi zapraszamy na Dzień Otwarty Kierunku Lekarskiego, który odbędzie się w piątek, 21 kwietnia w budynku Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UJK.

Podczas Dnia Otwartego studenci opowiedzą o kulisach studiowania medycyny na UJK i wprowadzą wszystkich chętnych w niezwykły świat anatomii. W programie m.in. zajęcia w salach prosektoryjnych i  prelekcje.

Czytaj dalej

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy na spotkanie naukowe Polskiego Towarzystwa Mikrobiologów – Oddział Kielce, które odbędzie się 25 kwietnia 2017, o godz. 16.00 w Auli 0/13a Wydziału Lekarskiego i Nauk o Zdrowiu UJK, przy ul. Al. IX Wieków Kielc 19A, w Kielcach. Naszym gościem będzie Pan dr hab. Daniel Młocicki, profesor PAN Instytutu Parazytologii, katedry Biologii Ogólnej i Parazytologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Profesor przedstawi interesujący wykład z zakresu hemlintoterapii pt.: Czy helmintoterapia ma potencjał terapeutyczny?

Z wyrazami uszanowania
Zarząd PTM O/Kielce

ZAPROSZENIE NA KONFERENCJĘ w Kielcach

Teraz położne! – wyzwania i możliwości dla zawodu

Serdecznie zapraszamy  wykładowczynie (wykładowców) wraz ze studentkami do udziału w bezpłatnej konferencji.

Data:  10 maja 2017 r.  (g.9.30 – 15.00)

Informacja o miejscu konferencji niebawem będzie na stronie

Celem tegorocznych konferencji jest zainspirowanie do wprowadzania pozytywnych zmian na swojej drodze zawodowej. W 2016 roku weszły w życie zapisy nowelizacji Ustawy o Zawodzie Pielęgniarki i Położnej. W związku z tym otwierają się kolejne możliwości i szanse, nierzadko związane również z dużymi wyzwaniami. Podczas konferencji uczestnicy zapoznają się z wybranymi zapisami dokumentu. Czytaj dalej