II ETAP X KONKURSU „PIELĘGNIARKA ROKU” ROZSTRZYGNIĘTY! ptp

Celem Konkursu „PIELĘGNIARKA ROKU” jest wyłonienie i nagrodzenie pielęgniarek – liderów, osób o najlepszym przygotowaniu zawodowym teoretycznym i praktycznym, prezentujących w swojej pracy wzorcową postawę etyczną oraz zaangażowanych na rzecz środowiska pielęgniarskiego.

Wyłonienie jak najszerszej i najlepszej grupy pielęgniarek liderów będzie także znaczącym wydarzeniem promującym zawód pielęgniarski na poziomie: placówek ochrony zdrowia,  regionu, województwa oraz w płaszczyźnie ogólnopolskiej.

27 lutego 2015 roku o godz. 12.00, w siedzibie Zarządu Oddziału Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego – Kielce, al. IX Wieków Kielc 19 (Uniwersytet Jana Kochanowskiego, Wydział Nauk o Zdrowiu) odbyły się eliminacje II ETAPU KONKURSU „PIELĘGNIARKA ROKU 2014”  .

Finalistką i zwyciężczynią eliminacji wojewódzkich została Pani

• FĄFARA BOGUSŁAWA, Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Kielcach,
  • II miejsce zajęła  KONECZNA ANETA – Powiatowy ZOZ w Starachowicach,
  • III miejsce zajęła GAJEK ANNA  – Świętokrzyskie Centrum Psychiatrii w Morawicy

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestniczkom!

W roku 2015 będzie miała miejsce   X -  jubileuszowa edycja Konkursu, której finał odbędzie się w dniu 23 kwietnia 2015 roku, na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym pod patronatem JM Rektora WUM. Udział w uroczystości wezmą przedstawiciele środowiska pielęgniarskiego z całego kraju.

Tematem jubileuszowej X edycji Konkursu jest :

„Postęp w medycynie – pielęgniarki wobec dylematów etycznych XXI wieku” W III etapie nasze województwo reprezentować będzie laureatka II etapu

kol. FĄFARA BOGUSŁAWA

Życzymy Jej powodzenia, sukcesów i trzymamy kciuki!!!

Dr n. hum. Zdziebło Kazimiera
Przewodnicząca PTP – Oddział Kielce
Przewodnicząca Komisji Konkursowej II etapu Konkursu

INFORMACJA DLA STUDENTÓW RATOWNICTWO MEDYCZNE III ROK STUDIA I STOPNIA NIESTACJONARNE

Spotkanie organizacyjne dotyczące praktyk zawodowych odbędzie się w dniu 13.03.2015. (piątek) o godzinie 17.15. w sali nr 15. Proszę przynieść dokumenty potwierdzające: ubezpieczenie OC i NW, szczepienie przeciw WZW typu B, aktualną książeczkę do celów sanitarno-epidemiologicznych.

Obecność obowiązkowa.

Opiekun praktyk
Aleksandra Słopiecka

INFORMACJA DLA STUDENTÓW ZDROWIE PUBLICZNE II ROK – 3 LETNIE STUDIA LICENCJACKIE STACJONARNE

Spotkanie organizacyjne dotyczące praktyk zawodowych odbędzie się w dniu – 09.03.2015. (poniedziałek) o godzinie 12.45. w sali nr 15.
Proszę przynieść dokumenty potwierdzające: ubezpieczenie OC i NW, szczepienie przeciw WZW typu B, aktualną książeczkę do celów sanitarno-epidemiologicznych. Obecność obowiązkowa.

Opiekun praktyk
Aleksandra Słopiecka

IX Konferencja Pomóżmy lepiej żyć 2015

Szanowni Państwo, Drodzy Przyjaciele,

zapraszamy do Kielc, na IX edycję Konferencji „Pomóżmy lepiej żyć”, w dniu 24 kwietnia 2015 roku. Konferencja odbędzie się w ramach Targów Rehabilitacji REHMED-PLUS, które odbędą się w dniach 23-24 kwietnia 2015 roku.

W konferencji, w kolejnych latach przy współpracy Wydziału Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, Targów Kielce oraz Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, prezentujemy sesje, które wskazują na interdyscyplinarność fizjoterapii. W poprzednich edycjach omawiano zagadnienia dotyczące immunologii, endokrynologii, kardiologii, ortopedii, urologii, radiologii, neurologii, pediatrii, medycyny sportowej,
medycyny fizykalnej, psychologii, chirurgii dziecięcej w okresie płodowym i leczenia oparzeń. Gościliśmy wykładowców z Polski, Francji, Czech, Niemiec, USA, Anglii, Brazylii i Rosji. Za każdym razem, specjaliści różnych dziedzin; fizjoterapeuci i lekarze wraz z inżynierami, psychologami, pracownikami pomocy społecznej, osobami niepełnosprawnymi spotykają się w celu omówienia, problemów związanych z niepełnosprawnością oraz poprawą jakości życia. Łącznie we wszystkich IX edycjach konferencji zaprezentowano 215 wykładów, których wysłuchało ponad 2100 uczestników.

PRACA DLA PIELĘGNIAREK

Firma z Gorzowa Wlkp., EuroJob24,  poszukuje Pielęgniarek, Pielęgniarzy i Położnych do pracy w Niemczech w okolicach Hamburga.

WYMAGANIA STAWIANE KANDYDATOM:

• Dyplom ukończenia uczelni wyższej lub liceum medycznego,
  • Aktualne prawo do wykonywania zawodu,
  • Doświadczenia lub odbytych praktyk,
  • Gotowości do wyjazdu.

OFERTA DLA OSÓB Z PODSTAWOWĄ ZNAJOMOŚCIĄ JĘZYKA NIEMIECKIEGO:

• Test kompetencji określający poziom znajomości języka niemieckiego,
  • Bezpłatny i indywidualnie dostosowany kurs języka niemieckiego w Polsce,
  • W trakcie trwania kursu wynagrodzenie,
  • Gwarancja zatrudnienia po ukończeniu szkolenia językowego.

OFERTA DLA OSÓB ZE ZNAJOMOŚCIĄ JĘZYKA NIEMIECKIEGO NA POZIOMIE A2 / B1:

• Intensywny kurs językowy w  Niemczech zakończony certyfikatem,
  • Praktyki połączone z pracą w placówkach opiekuńczych w okolicach Hamburga,
  • Bezpłatne zakwaterowanie,
  • Pomoc w nostryfikacji dyplomu.

OFERTA DLA OSÓB  Z CERTYFIKATEM JĘZYKOWYM B2:

• Możliwość podjęcia pracy od zaraz,
  • Atrakcyjne warunki finansowe,
  • Bezpłatne zakwaterowanie,
  • Możliwość długoterminowej współpracy.

Spotkanie rekrutacyjne odbędzie się 18.02.2015 roku w Kielcach.

Zgłoszenia proszę wysyłać na adres p.nawrot@eurojob24.pl w temacie wpisując: Pielęgniarka.
Informacja pod numerem: 669 150 630.